Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення сільської ради №655 «Про затвердження бюджету Загвіздянської сільської територіальної громади на 2023 рік»

Кількість переглядів: 55
Скликання: VIII скликання
Сесія: 22 сесія
Тип документу: Рішення сільської ради
Дата: 23.12.2022
Номер документу: 655
Назва документу: Про затвердження бюджету Загвіздянської сільської територіальної громади на 2023 рік
Прикріплені файли:

 

Україна

Загвіздянська сільська рада

Івано-Франківського району             Івано-Франківської області

22 сесія восьмого демократичного скликання

 

Рішення

        від 23.12.2022 року                        № 655                                    с. Загвіздя

Про затвердження бюджету

Загвіздянської сільської територіальної

громади на 2023 рік

Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», рішення Івано- Франківської обласної ради «Про обласний бюджет Івано-Франківської області на 2023 рік», Загвіздянська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 1. Визначити на 2023 рік:
 • доходи сільського бюджету у сумі 31 864 200 гривень, у тому числі доходи загального фонду сільського бюджету – 30 769 200 гривень, доходи спеціального фонду сільського бюджету – 1 095 000 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
 • видатки сільського бюджету у сумі 31 864 200 гривень, в тому числі видатки загального фонду сільського бюджету – 30 769 200 гривень, видатки спеціального фонду – 1 095 000 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
 • оборотний касовий залишок бюджетних коштів сільського бюджету у розмірі 25000 гривень, що становить 0,08 відсотка видатків загального фонду сільського бюджету, визначених цим пунктом;
 • резервний фонд сільського бюджету об’єднаної територіальної громади у сумі 100 000 гривень, що становить 0,31 відсотка видатків загального фонду сільського бюджету, визначених цим пунктом.
 1. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів сільського бюджету на 2023 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
 2. Затвердити на 2022 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком

5 до цього рішення.

Надати право фінансовому відділу здійснювати внесення змін до доходів та видатків бюджету територіальної громади за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та інших бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій та додаткових дотацій між місцевими бюджетами та головними розпорядниками коштів сільського бюджету згідно з розпорядженням голови сільської ради, з подальшим затвердженням на сесії сільської ради.

 1. Затвердити розподіл витрат сільського бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 8 599 690 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.
 2. Установити, що у загальному фонді сільського бюджету на 2023 рік

до доходів загального фонду сільського бюджету належать доходи, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України, а також трансферти, що надаються з Державного бюджету України сільському бюджету, та субвенції, що передаються з інших місцевих бюджетів.

             Установити, що частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань (засновником яких є сільська рада), що вилучається до бюджету, зараховується до бюджету територіальної громади в розмірі 15 відсотків за результатами фінансово-господарської діяльності у 2022 році та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2023 році в строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.

 1. Установити, що джерелами формування спеціального фонду

сільського бюджету на 2023 рік у частині доходів є надходження, визначені статтею 69-1 Бюджетного кодексу України.

Джерелами формування в частині фінансування є кошти, які передаються з іншої частини бюджету.

 1. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду

 сільського бюджету на 2023 рік за їх економічною структурою:

 • оплата праці працівників бюджетних установ;
 • нарахування на заробітну плату;
 • придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
 • забезпечення продуктами харчування;
 • оплата комунальних послуг та енергоносіїв;
 • поточні трансферти населенню;
 • поточні трансферти місцевим бюджетам;
 • заходи, пов’язані з обороноздатністю держави, що здійснюються за рахунок коштів резервного фонду сільського бюджету територіальної громади.
 1. Згідно з пунктом 8 статті 16 Бюджетного кодексу України надати дозвіл фінансовому відділу Загвіздянської сільської ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів сільського бюджету на депозитах, відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, з подальшим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 2. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право  фінансовому відділу Загвіздянської сільської ради у 2023 році отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України позики на покриття тимчасових касових розривів сільського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 3. Головним розпорядникам коштів сільського бюджету забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:
 1. затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
 2. здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
 3. забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2023 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

 1. забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання;
 2. забезпечення в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати.
 1. Відповідно статті 23 та пункту 7 статті 108 Бюджетного кодексу України делегувати фінансовому відділу у міжсесійний період, за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів сільського  бюджету, здійснювати внесення змін щодо перерозподілу видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду бюджету, програм, що фінансуються з сільського бюджету, без зміни загального обсягу бюджетних призначень згідно з розпорядженням голови сільської ради.
 2. Надати право фінансовому відділу, за погодженням з постійною комісією з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, при внесенні змін та доповнень до класифікації доходів, відомчої та типової програмної класифікації видатків та кредитування приводити у відповідність до неї доходи, видатки, фінансування та кредитування сільського бюджету з подальшим затвердженням на сесії сільської ради.
 3. Встановити, що розподіл вільного залишку коштів загального фонду та залишку коштів спеціального фонду (за винятком власних надходжень бюджетних установ), які склалися станом на 01.01.2023 року здійснюється сесією сільської ради. Розподіл залишку коштів спеціального фонду, а саме власних надходжень бюджетних установ, які склалися станом на 01.01.2023 року здійснюється розпорядженням голови сільської ради.
 4. Рішення набирає чинності з 1 січня 2023 року.
 5. Додатки 1, 3, 5, 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

Додатки 2, 4, 6 відсутні.

 1. Відповідно до частини 4 статті 28 Бюджетного кодексу України забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття.
 2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

 

 

 

Сільський голова                                                            Володимир Ружанський

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора