Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків в селі Загвіздя Загвіздянської територіальної громади

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць

та провулків в селі Загвіздя Загвіздянської територіальної громади

1. Організатор громадського обговорення:

Загвіздянська сільська рада.

2. Питання, винесене на обговорення:

Перейменування:

- вулиці Гагаріна на вулицю Святого Миколая в с. Загвіздя Івано-Франківського району Івано-Франківської  області;

- вулиці 1 Травня на вулицю Гетьмана Сагайдачного в с. Загвіздя Івано-Франківського району Івано-Франківської  області;

 

згідно розпорядження сільського голови від 01.11.2022 р. № 102/02-07.

Нові назви пропонуються за результатами консультацій депутатів відповідних депутатських округів з мешканцями вищевказаних вулиць.

3. Строк проведення громадського обговорення (подання пропозицій):

З 01 листопада 2022 року до 01 грудня 2022 року.

4. Поштова та електронна адреса для надання пропозицій, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, яке винесено на громадське обговорення:

77450, с. Загвіздя, вул. Липова-Осада, 2г, Загвіздянська сільська рада, тел. 0673680028,  електронна пошта: zagvizdya.silrada@gmail.com

 

5. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

Ковальчук Ольга Степанівна, начальник відділу загальної та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Загвіздянської сільської ради

Рочняк Надія Миколаївна, секретар Загвіздянської сільської ради.

Гладішко Марія Романівна, депутат Загвіздянської сільської ради.

Пронь Руслан Іванович, депутат Загвіздянської сільської ради.

Ганчак Богдан Михайлович, депутат Загвіздянської сільської ради.

6. Подання пропозицій за формою:

Прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання: __________

Пропозиції з обґрунтуванням: ________________________

Сільською радою здійснюється збір пропозицій фізичних та юридичних осіб, громадських об’єднань у письмовій/електронній формі.

 7. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному вебсайті Загвіздянської сільської ради https://zahvizdyanska-gromada.gov.ua/ у розділі «Новини» протягом 14 днів після закінчення обговорення.

 

 

Історична довідка про осіб, на честь яких пропонується назвати вулиці

 

Вулиця Гетьмана Сагайдачного

 

Петро́ Конаше́вич-Сагайда́чний (близько 1582, Кульчиці, нині село Самбірського району Львівської області — 10 квітня (20 квітня1622Київ) — український полководець і політичний діяч, православний шляхтич гербу Побуг, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований ПЦУ як святий у лику благовірний гетьман.

 

Вулиця Святого Миколая

Миколай Чудотворець (грец. Νικόλαος, лат. Nicolaus) - християнський священник грецького походження в Римській імперіїєпископ Мирський, святий. Народився у Патарі, в історичній області Лікія, що на той час належала Римській імперії. У молодості здійснив паломництво до Єгипту та Святої Землі. Невдовзі після повернення став єпископом у Мирі Лікійській. Зазнав гонінь за правління римського імператора Діоклетіана, був ув'язнений. Звільнений у часи імператора Костянтина. Ймовірно, брав участь у Першому Нікейському соборі (325; проте старі списки єпископів-учасників не згадують його імені)[2]. Помер у Мирі, Лікія. Один із найшанованіших святих у католицькихправославних і деяких протестантських церквах. День вшанування- 6 грудня за григоріанським календарем19 грудня — за юліанським календарем. За переказами звершив багато чудес за життя і після смерті. Перші згадки про вшанування датуються VI століттям, коли імператор Юстиніан I збудував на честь святого церкву в Константинополі. Культ святого Миколая був популярний у східнохристиянських церквах, особливо в Греції. Звідти він поширився до ІталіїНімеччиниУкраїни991 року єпископ Регінальд склав «Житіє святого Миколая»1087 року італійські купці перенесли тіло святого з Мири й перевезли до Барі в Італії (де його мощі зберігаються по сьогодні). Патрон Греції, України, НеаполяСициліїЛотарингії, багатьох міст в Італії, Німеччині, Австрії та Бельгії; на його честь названо українське місто Миколаїв. Покровитель дітей, мандрівників, пекарів, моряків, бідних дівчат, що змушені займатися проституцією, тощо.

На основі єпископа Миколая Мирлікійського в багатьох європейських країнах було створено образ Святого Миколая, що приносить малюкам подарунки на день святого Миколая.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора