Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення сільської ради №664 «Про звернення Загвіздянської сільської ради до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності»»

Кількість переглядів: 24
Скликання: VIII скликання
Сесія: 22 сесія
Тип документу: Рішення сільської ради
Дата: 23.12.2022
Номер документу: 664
Назва документу: Про звернення Загвіздянської сільської ради до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності»
Прикріплені файли:


 

Україна

Загвіздянська сільська рада

Івано-Франківського району             Івано-Франківської області

22 сесія восьмого демократичного скликання

 

Рішення

від 23.12.2022 року                             №664                                          с. Загвіздя

Про звернення Загвіздянської сільської ради

до Президента України щодо

повернення (накладання вето)

до Верховної Ради України

з пропозиціями проєкту

Закону України «Про внесення змін

до деяких законодавчих актів

України щодо реформування

сфери містобудівної діяльності»

 

Керуючись ст.26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ,  Загвіздянська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) (звернення додається).

2. Секретарю сільської ради Надії Рочняк оприлюднити звернення на сайті сільської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності і етики, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, антикорупційної політики.

 

 

Сільський голова                                                       Володимир  Ружанський

Додаток

до рішення сільської ради

від 23.12.2022 №664

 

ЗВЕРНЕННЯ

Загвіздянської сільської ради до Президента України щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021)

 

Шановний пане Президенте реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, є одним із найбільших здобутків України. Отримання громадами повноважень щодо гідного облаштування місцевого життя і відповідних бюджетних ресурсів не лише покращили якість місцевого середовища, а багато в чому посилили успішність опору громад російським загарбникам.

Децентралізація наблизила Україну до Європи, де сила громади також є однією з основ демократії та ефективного управління. Усе, що підриває цю силу, – однозначно шкідливе і має бути відкинуте.

Прикладом такого шкідливого чинника є ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, за активної участі депутатів від забороненої партії опзж, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021). Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації. Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник. При цьому суттєво зменшуються і права громадськості на контроль за будівництвом. Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам.

Відповідна оцінка відображена у зверненнях представників місцевого самоврядування, експертної спільноти, громадськості. Прикметно, що петиція, якою громадськість просить Вас, Президента України, застосувати до цього проєкту закону право вето, набрала необхідні 25 000 підписів за лічені години.

Рух «ЧЕСНО», «Центр протидії корупції», «De jure» та низка інших громадських організацій та засобів масової інформації, а також Асоціація міст України вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроєкт треба відтермінувати, адже пропозиції від різних організацій, що були подані на розгляд профільного парламентського комітету, не розглядали і не обговорювались.

У зв’язку із вищенаведеним, Загвіздянська сільська рада закликає Вас пане Президенте, відповідно до статті 106 Конституції України, застосувати до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України.

 

 

 

З повагою депутати Загвіздянської сільської ради

 

Сільський голова Володимир Ружанський

 

 

 

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора