Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення сільської ради №722 «Про затвердження Програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству,  гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Загвіздянської територіальної громади на 2023-2025 роки»

Кількість переглядів: 284
Скликання: VIII скликання
Сесія: 25 сесія
Тип документу: Рішення сільської ради
Дата: 20.04.2023
Номер документу: 722
Назва документу: Про затвердження Програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству,  гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Загвіздянської територіальної громади на 2023-2025 роки
Прикріплені файли:

Фото без опису

 

Загвіздянська сільська рада

Івано-Франківського району             Івано-Франківської області

25 сесія восьмого демократичного скликання

 

Рішення

від 20.04.2023 року                            №722                                   с. Загвіздя 

Про затвердження Програми підтримки сім’ї,

запобігання домашньому насильству,

 гендерної рівності та протидії торгівлі

людьми Загвіздянської територіальної громади

на 2023-2025 роки

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Сімейного кодексу України, Законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних   сімей», Загвіздянська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Загвіздянської територіальної громади на 2023-2025 роки  (додається).

2. Відділу фінансів  в процесі виконання сільського бюджету на 2023 рік та при формуванні на наступні роки передбачати в межах фінансових можливостей кошти для реалізації заходів  даної Програми.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально- економічного розвитку.

      

 

 

 

Секретар сільської ради                                                              Надія РОЧНЯК

 

 

 

                                                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         рішенням 25 сесії VIII 

                                                                                         демократичного скликання   

                                                                                         Загвіздянської сільської ради від 

                                                                                         20.04.2023 року №722

 

 

Програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Загвіздянської територіальної громади на 2023-2025 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

Сільська рада

2.

Підстава до розробки Програми

Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства», «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Сімейного кодексу України, Законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про протидію торгівлі людьми», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних        сімей»

3.

Розробник Програми

Виконавчий комітет Загвіздянської сільської  ради

4.

Відповідальний   виконавець Програми

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та соціальної роботи

5.

Учасники Програми

Відділ освіти, культури, молоді, спорту та соціальної роботи

6.

Термін реалізації Програми

2023-2025 роки

7.

Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

Необхідний обсяг фінансування Програми з сільського бюджету визначатиметься щороку, виходячи з конкретних завдань та наявності коштів

 

1. Загальні положення

Ефективна державна політика у сфері підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству, попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – один з найважливіших інструментів розвитку країни, росту добробуту її громадян і вдосконалення суспільних відносин.

Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем загалом в Україні, від якої можуть страждати як жінки, так і чоловіки. Проте, як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки і діти, а також особи з інвалідністю та особи похилого віку. Діти страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, переносячи цей негативний досвід у власне життя в майбутньому. За результатами Всеукраїнського опитування  громадської думки щодо вчинення насильства по відношенню до дітей опитувані діти зазнавали хоча одного з видів домашнього насильства. Найчастіше діти зазнавали психологічного насильства, в той час як дорослі більше потерпали від фізичного та психологічного насильства.

Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення кількості народжених дітей з вадами здоров’я, може призвести до каліцтва чи навіть, летальних наслідків через тяжкі тілесні ушкодження, несумісні з життям, або внаслідок суїцидів постраждалих осіб.

Постраждалі особи не можуть належним чином виконувати свої професійні обов’язки, внаслідок чого зростає кількість травмувань на робочих місцях. Постраждалі не можуть належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, внаслідок чого зростає рівень бездоглядності  дітей та відповідно підвищується рівень соціального сирітства.

Зростає кількість розлучень  у сім’ях, де вчиняється домашнє насильство, та кількість правопорушень, оскільки насильство призводить не лише до дитячої бездоглядності постраждалих, а в окремих випадках – до вбивства жертвами своїх кривдників.

Упровадження принципів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є однією з важливих умов сталого соціально економічного розвитку області, позитивних змін у суспільстві та його благополуччя, реалізації прав людини та самореалізації особистості, запорукою ефективного розв’язання існуючих проблем.

Програма підтримки сім’ї, запобіганню домашньому насильству, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, законів України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашнього насильства», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми».

Розроблення та прийняття Програми обумовлено необхідністю визначення на місцевому рівні конкретних заходів захисту, підтримки та розвитку сім'ї, популяризації сімей з дітьми, в тому числі відродження традицій багатодітності, попередження і протидії насильству в сім'ї та торгівлі людьми, утвердження гендерної рівності в усіх сферах життєдіяльності. 

2. Мета та завдання Програми.

Метою Програми є: 

  • забезпечення системної та комплексної політики у сфері сім’ї та демографічного розвитку, спрямованої на формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей;
  • здійснення комплексних заходів щодо попередження насильства в сім’ях або в яких існує реальна загроза його вчинення, вдосконалення механізму запобігання та протидії насильству в сім’ї. Підвищення ефективності діяльності, взаємодії органів влади, громадських організацій та інших юридичних осіб у сфері протидії насильства. Захист та надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї;
  • утвердження гендерної рівності, зміцнення існуючих та створення нових механізмів з недопущення дискримінації за ознакою статі, розширення застосування позитивних дій, забезпечення економічної незалежності кожної статі, створення умов для більш широкої участі жінок у прийнятті суспільно важливих рішень, для поєднання професійних та сімейних обов'язків, викорінення гендерного насильства та подолання гендерних стереотипів; 
  • здійснення комплексних заходів на місцевому рівні громади щодо попередження торгівлі людьми, підтримки та захисту осіб та сімей, які постраждали від збройних конфліктів, а також визначення  зазначених обсягів  фінансування заходів.

Завданнями Програми у сфері підтримки сім’ї є:

  • соціальна підтримка сімей, багатодітних сімей;
  • створення умов для повноцінного проживання та розвитку багатодітних сімей;
  • підвищення ролі батька у вихованні дитини;
  • забезпечення належних умов для гармонізації взаємовідносин між подружжям, батьками та дітьми;
  • підвищити рівень та якість життя багатодітних сімей;
  • забезпечення виконання вимог законодавства в частині відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
  • покращення умов для збереження репродуктивного здоров`я населення, пропагування та формування здорового способу життя;
  • підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей;
  • сприяння зайнятості населення;
  • проведення інформаційно-просвітницьких програм, рекламних кампаній, інших заходів, спрямованих на підвищення  престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб та відповідальне батьківство.

Завданням Програми у сфері попередження домашнього насильства є: - попередження та зменшення випадків скоєння насильства в сім’ї;

  • мінімізація асоціальних проявів у життєдіяльності сім’ї, передусім жорстокості;
  • підвищення інформованості населення щодо шляхів убезпечення від насильства в сім’ї;
  • захист та надання допомоги особам, постраждалим від насильства в

сім’ї;

  • вироблення дієвих механізмів соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;
  • закріплення розуміння суспільством насильства як злочину, що брутально порушує права людини.

Завданнями Програми у сфері гендерних рівності є:

  • підвищення компетентності осіб, уповноважених на виконання функцій держави щодо використання гендерних  підходів у роботі;
  • досягнення паритетної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень;
  • зменшення гендерного дисбалансу в економічній сфері;
  • розширення можливостей жінок і чоловіків на ринку праці;
  • підтримка професійної активності працівників у поєднанні з виконанням сімейних обов’язків;
  • формування гендерної культури населення та подолання гендерних стереотипів;
  • впровадження гендерних підходів в освіті;
  • створення системи ефективного реагування на факти гендерної дискримінації.

Завданнями Програми у сфері протидії торгівлі людьми є:

  • створення системи моніторингу протидії торгівлі людьми та оцінки ефективності заходів,  проведених на регіональному рівні;
  • підвищення професійної компетентності працівників органів державної влади з питань запобігання та боротьби з торгівлею людьми;
  • здійснення заходів з первинної профілактики торгівлі людьми, профілактичних заходів серед представників вразливих верств населення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
    1. Очікувані результати виконання Програми
  • підвищення престижу сім’ї та посилення сімейних орієнтацій населення;
  • попередження насильства в сім’ї;
  • підвищення рівня відповідальності батьків за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
  • удосконалення механізму запобігання та реагування на випадки дискримінації за ознакою статі та насильства в сім’ї;
  • підвищення обізнаності населення стосовно сталих стереотипів у традиційному розподілі гендерних ролей;
  • підвищення ефективності діяльності, посилення взаємодії органів державної влади, громадських організацій та інших юридичних осіб у сфері протидії торгівлі людьми;
  • підвищення поінформованості суспільства щодо шляхів убезпечення від потрапляння до ситуацій торгівлі людьми, а також можливостей отримання  відповідної допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки у населення.

 

    1. Основні заходи Програми

1. Формування культури сімейних стосунків з гуманними принципами функціонування, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей.

Постійно

                                                                                                                       Виконавчий      комітет

Загвіздянської сільської ради

Служба у справах дітей.

2.         Проведення інформаційно-просвітницьких програм, рекламних кампаній, інших заходів, спрямованих на підвищення  престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб та відповідальне батьківство.

Постійно

                                                                                                                       Виконавчий      комітет

Загвіздянської сільської ради

                                                                                 Служба у справах дітей.

 

  1. Забезпечувати підготовку подань щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» для багатодітних матерів в порядку та відповідно до чинного законодавства України.

                                                                                 Виконавчий       комітет

Загвіздянської сільської ради

                                                                         Служба у справах дітей.

  1. Забезпечувати      обстеження          соціально-побутових           умов

сімей, які потрапили у складні життєві обставини, визначати їх першочергові потреби.

Постійно

Виконавчий комітет 

                                                                                                                      Спільно      з                                                                           зацікавленими

службами

 

  1. Здійснення комплексних заходів по запобіганню та протидію домашньому насильству.

Постійно

          Виконавчий комітет  Спільно з   зацікавленими службами

 

  1. Впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють домашнє насильство і насильство за ознакою статі, участь у підготовці фахівців, які впроваджуватимуть програм для осіб, які вчиняють домашнє насильство, кривдників.

Постійно 

                                                                         Відділ освіти, культури,                    

                                                                         молоді,  спорту та соціальної  

                                                                         роботи

  1. Залучення до виконання Типової програми для кривдників, затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України 01 жовтня 2018 року № 1434, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб, які надають соціальні послуги (за їх згодою), відповідно до законодавства. 

При потребі

Виконавчий комітет

  1. Вивчення та розповсюдження кращих практик забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

Постійно

Виконавчий комітет

 

  1. Проведення заходів з питань протидії торгівлі людьми.

                                                                                    Постійно

             Виконавчий комітет

             Спільно   з            

             зацікавленими службами

 

  1. Виявлення осіб які постраждалих від торгівлі людьми.

                                                                               Постійно

   Виконавчий комітет

Спільно      з зацікавленими службами

5. Загальний обсяг фінансування

Забезпечення виконання цієї Програми здійснюється в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України та місцевого бюджету, а також за рахунок коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт