Рішення виконавчого комітету №62 «Про затвердження Плану евакуації населення при загрозі паводку на території Загвіздянської територіальної громади на період 2023-2025років»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | виконком |
Тип документу: | Рішення виконавчого комітету |
Дата: | 02.10.2023 |
Номер документу: | 62 |
Назва документу: | Про затвердження Плану евакуації населення при загрозі паводку на території Загвіздянської територіальної громади на період 2023-2025років |
Прикріплені файли: |
ЗАГВІЗДЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Івано-Франківського району Івано-Франківської області
Р І Ш Е Н Н Я
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
від 02.10.2023 р. №62 с. Загвіздя
Про затвердження Плану евакуації населення при
загрозі паводку на території
Загвіздянської територіальної громади
на період 2023-2025років
Відповідно до пункту 45 частини першої статті 26, підпункту 2 пункту «б» частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення готовності органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підпорядкованих їм сил і засобів до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені і паводків, виконавчий комітет Загвіздянської сільської ради
В И Р I Ш И В:
1. Затвердити План евакуації населення при загрозі паводку на території Загвіздянської територіальної громади на період 2023-2025років.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови Загвіздянської сільської ради Миколу Стасюка.
Cільський голова Володимир РУЖАНСЬКИЙ
Затверджую
Сільський голова
_____________В.В.Ружанський
План евакуації населення при загрозі паводку на території Загвіздянської територіальної громади на період 2023-2025роки.
З отриманням розпорядження на проведення евакуаційних заходів зібрати керівний склад згідно із схемою оповіщення ( додаток №1).
Пункт евакуації – Загвіздянська сільська рада.
I.
До проведення евакуаційних заходів залучається евакуаційна комісія.
Голова евакуаційної комісії – Микола СТАСЮК ( моб.тел.0675312395)
Заступник голови евакуаційної комісії – Надія РОЧНЯК
Секретар евакуаційної комісії – Ольга КЕРКУШ
Начальник групи зв’язку та оповіщення – Ольга КОВАЛЬЧУК
Інші члени евакуаційної комісії.
--- Час приведення комісії у готовність до виконання завдань – 30 хв.
---Оповіщення населення відбувається через сайт сільської ради, мобільний зв’язок, депутатів місцевої ради ;
---Евакуації підлягає 38 особи, з яких дорослі -28, діти -10;
---Вивіз населення здійснюється автобусом;
---Збірним пунктом евакуації вважати Загвіздянську сільську раду;
---Маршрут евакуації проходить по вулицях Берегова, Ленкавського, Липова.
II.
---Управління та зв’язок під час евакуації забезпечує група зв’язку та оповіщення (начальник групи Ольга КОВАЛЬЧУК моб.тел.0668717384)
--- До евакуації залучається приватний перевізник (автобус ПАЗ, власник Тарас ЦИПЕРДЮК);
---Пункти посадки : 1) біля церкви; 2) магазин “ Гостинець“;
---Вивезенню підлягає 38 осіб. Біля церкви – 24 осіб, магазин “Гостинець“- 14 осіб;
---Час відправлення евакуйованого населення до ЗП -30 хв.;
---Час прибуття до ЗП -8хв.;
---Медичне забезпечення здійснюють працівники КНП Загвіздянський ЦПМСД ( керівник Надія ГОРОДЕЦЬКА, моб.тел.0956997180);
---Охорону громадського порядку забезпечує поліцейський офіцер громади Ігор ТИНІВ, моб.тел.099 193 46 33);
---Першочергове життєзабезпечення та зустріч евакуйованого населення здійснює відповідна група, керівник Надія РОЧНЯК моб. тел. 0665184022);
До плану евакуації додається карта місцевості та схема оповіщення керівного складу Загвіздянської сільської ради.
Голова евакуаційної комісії Микола СТАСЮК
Короткий аналіз можливих надзвичайних ситуацій на території Загвіздянської сільської ради в період 2023-2025 років під час несприятливих погодних умов.
За попередні періоди на території Загвіздянської ТГ , до якої входять села Загвіздя та Підлісся, мали місце такі НС природнього характеру як паводки, буревії, ожеледиці, пожежі в екосистемах.
Внаслідок рясних дощів підтоплювалися окремі ділянки ОСГ, які знаходились поблизу потічка. Особливо це проявилося у 2019 році, хоча до цього ці території так масштабно не затоплювались. Передусім це стосується села Загвіздя і потічка, що протікає повз облаштоване джерело. Через негоду потік переповнився так, що підтопило не лише прилеглі до нього земельні ділянки та господарські споруди, а й території далекі від русла. Як з”ясувалося згодом, причиною цього стали не тільки надмірні опади, а й особливості рельєфу місцевості вище за 2 км від села в ур.”Царинка”. Внаслідок нерівномірного розподілу води діючий потічок переповнювався і затоплював прилеглі території. Для вирішення цієї проблеми були зроблені певні земляні роботи, внаслідок яких частину води відведено в іншому напрямку. Це суттєво вплинуло на наслідки великої води. Ще однією із причин підтоплення стали замулені придорожні канави та містки. Частково цю проблему вирішено завдяки проведенню робіт по углубленню та очистці канав. Щодо наслідків можливих буревіїв, то основним завданням місцевої влади є вчасна обрізка і кронування аварійних дерев, які ростуть вздовж доріг, біля ліній електропередач.
В зимовий період небезпеку можуть становити ожеледі. Це призводить до травматизму та втрати дієздатності громадян. Тому важливо зробити запас піщано-соляної суміші та паливно-мастильних матеріалів для нормальної роботи комунальної техніки.
В осінній період мали місце підпали сухої рослинності в екосистемах. В основному це приватні земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Для локалізації пожеж на невеликих площах господарським відділом Загвіздянської сільської ради виготовлено ручні вогнегасні приладдя, які досить ефективні при гасінні малих площ загорання. До гасіння пожеж залучаються працівники цього відділу та жителі громади. Серед населення ведеться роз’яснювальна робота про шкоду самовільного спалювання та про відповідальність за протизаконні дії. Поліцейським офіцером громади складаються адмінпротоколи на порушників правил пожежної безпеки.
Начальник господарського відділу Павло ДРАГАНЧУК