Рішення сільської ради №1108 «Про затвердження Програми соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки»
Скликання: | VIII скликання |
Сесія: | 45 сесія |
Тип документу: | Рішення сільської ради |
Дата: | 17.12.2024 |
Номер документу: | 1108 |
Назва документу: | Про затвердження Програми соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки |
Прикріплені файли: |
|
Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківського району Івано-Франківської області
45 сесія восьмого демократичного скликання
Рішення
від 17.12.2024 року №1108 с. Загвіздя
Про затвердження Програми соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Загвіздянська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Комплексну програму соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки.
- Фінансовому відділу Загвіздянської сільської ради, виходячи з можливостей дохідної частини сільського бюджету, при формуванні сільського бюджету передбачати кошти на виконання заходів Програми.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення (М. Гладішко).
Сільський голова Володимир РУЖАНСЬКИЙ
Затверджено
рішенням 45 сесії Загвіздянської сільської ради
восьмого демократичного скликання
від 17.12.2024 року № 1108
Комплексна програми соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки
- Загальна частина
Конституція України гарантує соціальний захист та гідний рівень життя кожному громадянину України. Соціальний захист незахищених верств населення передбачає ряд заходів, направлених на зниження рівня бідності та покращення життя, матеріальних умов малозабезпечених сімей, одиноких громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці, переміщених осіб та ін.
Комплексну програму соціального захисту та підтримки населення Загвіздянської сільської громади на 2025 – 2028 роки (надалі Програма) розроблено відповідно до ст. ст.26, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу України, ст. 14 Закону України «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про освіту», «Про позашкільну освіту», рішення обласної ради від 12.11.2021. № 276-10/2021 м. Івано-Франківськ «Про затвердження обласної комплексної Програми соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2022-2026 роки». Програма визначає мету, завдання, шляхи та засоби розв’язання проблеми, фінансове забезпечення, очікувані результати виконання, заходи щодо виконання Програми.
- Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Кризові явища та інфляційні процеси, що призвели до збільшення цін на продукти харчування, медикаменти при одночасному зменшенні реального доходу сімей стали причиною скрутного матеріального становища багатьох мешканців громади, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно. У першу чергу негативні наслідки економічних проблем відчувають незахищені верстви населення. На території громади є найуразливіші соціальні групи, які потребують підвищеної уваги з боку суспільства та держави. Особливої уваги потребують малозабезпечені громадяни, які опинились в складних матеріальних умовах, пов’язаних з стихійним лихом чи непередбачених ситуацій, тривалою хворобою. Необхідна допомога хворим на ниркову недостатність, які проходять процедуру гемодіалізу. Економічна ситуація спричинила виникнення категорій непрацюючих, незастрахованих в системі соціального страхування осіб, поховання яких, у разі смерті, здійснюється за рахунок сільського бюджету територіальної громади. Обслуговування одиноких непрацездатних громадян здійснює центр соціального розвитку та підтримки. Особливої уваги потребують сім’ї з дітьми, багатодітні сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Соціальний супровід таких сімей здійснюють працівники з соціальної роботи сільської ради. Відповідно до законодавства, субсидії призначені, як виняток у випадках не передбачених Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. Надання пільг інвалідам війни та учасникам бойових дій, підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян, які залучалися і залучаються та брали і беруть безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, здійснюється за рахунок сільського бюджету.
3.Мета Програми
Метою Програми є реалізація політики у сфері соціального захисту населення Загвіздянської сільської громади, підвищення життєвого рівня малозабезпечених громадян, інвалідів, одиноких пенсіонерів, осіб, які потрапили в тривалу екстремальну ситуацію (стихійне лихо, пожежа, катастрофа, погіршення стану здоров’я та інше), учасників антитерористичної операції та членів їхніх родин, учасників бойових дій та членів їх сімей, сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання Програми
Ухвалення Програми забезпечить ефективне розв’язання соціальних проблем мешканців Загвіздянської сільської громади, оскільки застосовує до їх вирішення принципи системності та адресності, координує взаємодію виконавчих органів сільської ради територіальної громади, центру соціального розвитку та підтримки.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету. Обсяг вказаних видатків є орієнтовним і визначається рішеннями Загвіздянської сільської ради, або про внесення змін до показників на відповідний бюджетний рік даної сільської ради.
Прогнозні обсяги та джерела фінансування(тис. грн.):
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми |
Роки |
Усього витрат на виконання програми (тис. грн.) |
|||
2025 |
2026 |
2027 |
2028 |
||
Обсяг ресурсів, усього, (тис. грн.) у тому числі: |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
800,0 |
Бюджет Загвіздянської сільської ради (тис. грн.) |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
800,0 |
|
5. Перелік завдань, заходів Програми та результативні показники
Основним завданням Програми є створення умов для надання всебічної соціальної допомоги найбільш вразливим верствам населення громади та внутрішньо переміщених осіб, що зареєстровані на території громади.
Засобами виконання завдання є:
- надання одноразової грошової допомоги в зв’язку з тяжкою або тривалою хворобою, скрутним матеріальним становищем;
- виплата матеріальної допомоги для проходження гемодіалізу;
- надання допомоги у разі стихійного лиха та непередбачених ситуацій, внаслідок чого заподіяно шкоди майну та здоров’ю постраждалих;
- виплата допомоги на поховання осіб, незастрахованих в системі соціального страхування;
- надання допомоги на поліпшення матеріального стану дітей – сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків;
- надання матеріальної допомоги сім’ям учасникам антитерористичної операції, учасникам бойових дій, ;
- надання путівок на оздоровлення дітей до дитячих закладів відпочинку;
- організація соціального та інших видів обслуговування;
- покращення системи обслуговування самотніх непрацездатних громадян;
- пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни;
- відшкодування витрат пов’язаних з наданням пільг з оплати за комунальні послуги (а саме газопостачання та електроенергію, в межах норм споживання, передбачених чинним законодавством) у розмірі 50% на одну особу для наступних категорій осіб:
1) особи, які були реабілітовані відповідно ст.3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»
2) особи з інвалідністю І та ІІ групи зору
3) учасниики АТО/ООС (з довідкою про перебування в зоні АТО/ООС)
4) особи (зареєстровані на території Загвіздянської територіальної громади) що були мобілізовані до лав ЗСУ у зв'язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації, та надали довідку про перебування у зоні ведення бойових дій. Пільга застосовується до моменту отримання особою посвідчення учасника бойових дій.
- виплата бійцям –добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України.
- призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги:
непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата, розмір якої становить (виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб) у таких розмірах:
1) 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;
2) 10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам (висновоко лікарсько-консультативної комісії відповідно до постанови № 859 від 23.09.2020 року);
3) 7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаними такими в порядку, затвердженому МОЗ (висновоко лікарсько-консультативної комісії відповідно до постанови № 859 від 23.09.2020 року);
- виплата одноразової матеріальної допомоги одному з членів сім’ї особи яка зникла безвісти або була захоплена в полон під час виконання бойових завдань/ брала участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України.
Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.
Відшкодування витрат пов’язаних з наданням пільг з оплати за комунальні послуги (а саме газопостачання та електроенергію, в межах норм споживання, передбачених чинним законодавством) здійснюється постачальникам відповідних комунальних послуг, відповідно до договорів між Загвіздянською сільською радою та постачальниками комунальних послуг, згідно актів звірки за фактично надані послуги.
Реалізація заходів Програми дасть можливість:
-
- розширити спектр та кількість соціальних послуг, що надаються мешканцям громади;
- надавати додаткові соціальні гарантії ветеранам, інвалідам, внутрішньо переміщеним особам, створити для них додаткові сприятливі умови для життєдіяльності;
- підвищити рівень матеріального забезпечення шляхом надання матеріальної допомоги, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей;
- удосконалити систему надання допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, їх соціального супроводження;
- сформувати сприятливі умови для утворення сім’ї та збереження її кращих традицій;
- удосконалити механізм надання психологічної, юридичної, інших видів допомоги з питань шлюбу, сім’ї та виховання дітей, розширення сфери культурних послуг;
- забезпечити відновлення прав постраждалих осіб і відшкодування завданої їм шкоди;
-
- Очікувані результати виконання
Виконання програми дасть змогу забезпечити соціальний захист окремих категорій жителів громади, які опинились в тяжкому матеріальному становищі, покращення умов їх проживання, створить умови соціального захисту окремих категорій населення.
-
- Організація контролю за виконанням програми
Організацію контролю за виконанням програми здійснює постійна комісія сільської ради територіальної громади з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення та виконавчий комітет Загвіздянської сільської ради.
Секретар сільської ради Надія РОЧНЯК