Алгоритм дій ФОП при закритті підприємницької діяльності
ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Алгоритм дій ФОП при закритті підприємницької діяльності
21.05.2020
Своєчасно сплачуємо єдиний соціальний внесок
21.05.2020
Ключові дати застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців-платників єдиного податку відтерміновано
21.05.2020
Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області ключові дати застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами для підприємців-платників єдиного податку відтерміновано. Це передбачено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX, який вніс зміни до Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».
Зокрема, з 1 жовтня 2020 року на 1 січня 2021 року перенесено обов’язкове використання РРО для фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку ризикових сфер діяльності, які здійснюють продаж ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Використовувати РРО необхідно буде продавцям товарів через мережу інтернет, ресторанам, кафе, турагенціям та готелям.
На 1 квітня 2021 року перенесено застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), крім платників єдиного податку першої групи.
Крім того, на 1 серпня 2020 року перенесено впровадження застосування програмних РРО, як альтернативи класичним (було з 19 квітня 2020 року). Тож, до 1 серпня 2020 року підприємці можуть застосовувати класичні РРО паралельно з програмними.
На 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК» (було з 1 жовтня 2020 року).
За використання роботодавцями праці неоформлених працівників передбачено відповідальність
21.05.2020
У разі використання роботодавцями праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних соціальних гарантій громадян діючим законодавством передбачено значну фінансову відповідальність. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Зокрема, у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків Управлінням Держпраці застосовується штраф у 10 - кратному розмірі мінімальної заробітної плати ( у 2020 році - 47230 грн), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.
Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – розмір штрафу складатиме 14169 грн.
Довідково. З початку року фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС в області проведено фактичні перевірки 73 суб’єктів господарської діяльності щодо виявлення неоформлених найманих працівників роботодавцями. За результатами контрольно-перевірочних заходів встановлено 25 суб’єктів господарської діяльності, які використовували працю 43 неоформлених найманих осіб без належного оформлення з ними трудових відносин та 3 випадки провадження фізичними особами господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання. На 3 фізичних осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та направлено в суд за місцем вчинення правопорушення.
Інформація про використання суб’єктами господарської діяльності праці найманих осіб без оформлення трудових відносин направлена до Управління Держпраці в Івано-Франківській області для вжиття відповідних заходів.