Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Алгоритм дій ФОП при закритті підприємницької діяльності

Дата: 21.05.2020 10:47
Кількість переглядів: 722

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

 

 

Алгоритм дій ФОП при закритті підприємницької діяльності

21.05.2020

 

 

Фото без опису

      

 Своєчасно сплачуємо єдиний соціальний внесок

21.05.2020

Ключові дати застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців-платників єдиного податку відтерміновано

 

 

21.05.2020 Фото без опису

Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області ключові дати застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами для підприємців-платників єдиного податку відтерміновано. Це передбачено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX, який вніс зміни до Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Зокрема, з 1 жовтня 2020 року на 1 січня 2021 року перенесено обов’язкове використання РРО для фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку ризикових сфер діяльності, які здійснюють продаж ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Використовувати РРО необхідно буде продавцям товарів через мережу інтернет, ресторанам, кафе, турагенціям та готелям.

На 1 квітня 2021 року перенесено застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), крім платників єдиного податку першої групи.

Крім того, на 1 серпня 2020 року перенесено  впровадження застосування програмних РРО, як альтернативи класичним (було з 19 квітня 2020 року). Тож, до 1 серпня 2020 року підприємці можуть застосовувати класичні РРО паралельно з програмними.

На 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК» (було з 1 жовтня 2020 року).

За використання роботодавцями праці неоформлених працівників передбачено відповідальність

21.05.2020 Фото без опису

У разі використання роботодавцями праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних соціальних гарантій громадян діючим законодавством передбачено значну фінансову відповідальність. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Зокрема, у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків Управлінням Держпраці застосовується штраф у 10 - кратному розмірі мінімальної заробітної плати ( у 2020 році - 47230 грн), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – розмір штрафу складатиме 14169 грн.

Довідково. З початку року фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС в області проведено фактичні перевірки 73 суб’єктів господарської діяльності щодо виявлення неоформлених найманих працівників роботодавцями. За результатами контрольно-перевірочних заходів встановлено 25 суб’єктів господарської діяльності, які використовували працю 43 неоформлених найманих осіб без належного оформлення з ними трудових відносин та 3 випадки провадження фізичними особами господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання. На 3 фізичних осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та направлено в суд за місцем вчинення правопорушення.

Інформація про використання суб’єктами господарської діяльності праці найманих осіб без оформлення трудових відносин направлена до Управління Держпраці в Івано-Франківській області для вжиття відповідних заходів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора