Міністерство внутрішніх справ інформує про важливість повідомляти про факти домашнього насильства.

Дата: 13.12.2023 16:28

20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція".
Це доленосне рішення було прийнято у найбільш складні для України часи й на тлі повідомлень та звинувачень російських військових у сексуальному насильстві щодо жінок, дітей та чоловіків в Україні. І тому нині, під час війни це рішення є критично важливим і своєчасним, ніж будь-коли".

Конвенція надає країнам-учасницям юридичну базу, а також стратегії й заходи щодо протидії насильству щодо жінок та домашньому насильству.

Основні цілі Стамбульської конвенції

1. Захистити жінок від усіх видів насильства, а також запобігти й викорінити насильство над жінками та домашнє насильство.
  2. Сприяти встановленню рівних прав для чоловіків і жінок.
  3. Викорінити всі види дискримінації щодо жінок.
  4. Захистити й допомогти всім, хто постраждали від насильства.
  5. Сприяти міжнародній співпраці, спрямованій проти зазначених видів насильства.
  6. Надавати допомогу організаціям і правоохоронним органам у співпраці одне з одними задля викорінення насильства щодо жінок та домашнього насильстваФото без опису
  7. Фото без описуФото без описуФото без опису