Загвіздянська сільська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

01 Серпня, 2023 р., 17:10
Вакцина проти сказу: як і коли застосовувати
01 Серпня, 2023 р., 17:09
Проміжні результати великої роботи
18 Липня, 2023 р., 16:32
Про важливість захисту від інфекційних хвороб шляхом вакцинації годі говорити. Ситуація в Україні, м’яко сказати, не найкраща щодо показників охоплення різними щепленнями відповідно до Національного календаря щеплень. На сайті ЦГЗ дізнаємося, що станом на 01.01.2023р. по Україні найвищий відсоток охоплення вакцинацією проти кору, паротиту, краснухи дітей в 1 рік – 74,1, а найнижчий - проти дифтерії і правцю дорослого населення – 40,2. Тобто захисного популяційного імунітету, на рівні 95 і більше відсотків, ми не досягли, як і в попередні роки. Ситуація ускладнюється через війну і міграцію населення, недостатнє забезпечення вакцинами, низькою прихильністю батьків до вакцинації. На жаль, навіть наявна вакцина не завжди активно використовується і сімейним лікарям доводиться докладати немало зусиль, щоб переконати дорослих захистити здоров’я дітей і своє та зробити щеплення. У квітні запущено Національний портал з імунізації – перший в Україні профільний інтернет-ресурс, присвячений всім питанням вакцинокерованих інфекцій, щеплень та використання вакцин. Це важливий крок до більшої поінформованості людей про щеплення і, можливо, – до збільшення охоплення населення вакцинацією. Для хорошого результату з вакцинації населення потрібна спільна праця органів влади, фахівців, громадських організацій та свідомих громадян. УВАГА !!! В Україні 17 липня офіційно стартувала кампанія з вакцинації дітей проти небезпечної інфекційної хвороби – кору. Вакцина проти кору, паротиту та краснухи (далі  — КПК) доставлена до кожного регіону. За повідомленням Центру громадського здоров'я (ЦГЗ), 657 тисяч доз комбінованої вакцини КПК на підтримку Національної програми імунізації в Україну доставив дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Богородчанський відділ ДУ «Івано-Франківський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» отримав і видав на 10 закладів охорони здоров’я в територіальних громадах 3720 доз вакцини КПК ( виробник США). Важливо провести кампанію до початку навчального року, адже згідно українського законодавства до освітнього процесу допускаються лише щеплені діти. В організованих колективах створюються сприятливі умови для передачі вірусу кору та інших вірусів. Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції восени зростає. Тому важливо вакцинувати дітей зараз, щоб не допустити спалаху кору. У рамках кампанії лікарі та мобільні вакцинальні бригади будуть вакцинувати дітей, які внаслідок війни або інших обставин пропустили одне чи два щеплення. Особлива увага до дітей, які переїхали з інших областей: вони зможуть зробити щеплення та перевірити вакцинальний статус в найближчому закладі охорони здоров’я.
17 Липня, 2023 р., 16:27
З метою інформування громадськості та доведення до широкого читацького загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій, територіальних громад та сторінках у соціальних мережах ), Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (76019 м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, тел. 51-13-89, ifdergprod@vetif.gov.ua ) подає наступну актуальну інформацію.
14 Липня, 2023 р., 13:40
Впродовж 14 - 15 липня на рiчках області очiкується формування дощового паводку з пiдвищенням рiвнiв води на 0,5 - 1,5 м, мiсцями до 2 м. над поточними рiвнями. Мiсцями затоплення заплав, с/г угiдь, можливе часткове затоплення господарських об’єктів прирічкової інфраструктури, мiсцями досягнення вiдмiток початкового затоплення окремих населених пунктiв.
12 Липня, 2023 р., 16:06
Ще раз про холеру, як особливо небезпечну хворобу
12 Липня, 2023 р., 14:44
Пам'ятка  для населення Дезінфекція води в криниці
11 Липня, 2023 р., 15:14
Гроза, тривалий рясний дощ 07 липня привели до підняття рівня води в річках, потічках, підтоплення полів, присадибних ділянок, криниць, будинків. Велика вода завжди тягне за собою небезпеку виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. За даними місцевої влади, в населених пунктах 10 територіальних громад (територія, що обслуговується Богородчанським відділом) було підтоплено 473 об’єкти, 134 криниці, 210 підвалів житлових будинків. Як захиститися від небезпечних наслідків повені? З метою збереження здоров’я населення фахівці рекомендують:  не використовувати для пиття воду з відкритих водойм, а також підтоплених криниць, каптажів та інших джерел водопостачання, які можуть бути забрудненими патогенними мікроорганізмами, зокрема, збудниками дизентерії, сальмонельозу, гастроентероколітів, вірусного гепатиту А, черевного тифу, яйцями та личинками гельмінтів;  у випадку підтоплення, забруднення наявних джерел водопостачання, слід використовувати для споживання питну якісну бутильовану воду;  при неможливості придбати питну воду, можна вживати як для питних потреб, так і для господарських цілей лише кип’ячену (кип’ятити воду, що використовується для приготування їжі та миття посуду, не менше 10 хвилин);  не вживати продукти, які були підтоплені водою, під час повені із пошкодженою промисловою упаковкою та консервацію, що була підтоплена водою і отримала ушкодження;  зберігати воду і продукти у закритих ємностях у місцях, недоступних для гризунів. При можливості проводити дератизаційні заходи зі знищення гризунів у місцях їх можливого скупчення;  перед споживанням їжі обов'язково проводити її термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою);  овочі та фрукти слід мити кип’яченою водою (бажано щіткою із господарчим милом), потім обдавати окропом. Після того, як вода зійде з ґрунту, спаде рівень води в криницях, необхідно:  спорожнити індивідуальні вигрібні/дворові вбиральні, у разі їх переповнення, за допомогою асенізаційної машини та провести дезінфекцію із використанням хлорного вапна або інших дезінфікуючих засобів;  колодязі звільнити від бруду, вичистити та продезінфікувати хлоровмісними дезінфектантами, відповідно до інструкції із їх використання. Наголошуємо, що при підозрі на інфекційне захворювання або харчове отруєння (підвищення температури тіла, головний біль, нудота, блювота, пронос, жовтушність шкіри, склер очей, висипи на тілі) слід негайно звернутися за медичною допомогою.
11 Липня, 2023 р., 10:11
                  ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК З ФIЗИЧНИХ ОСIБ рахунок отримувача UA518999980334199813000009598                                                 (номер рахунку) код платежу 18010700
10 Липня, 2023 р., 13:40
Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Прості правила гігієни допоможуть зменшити ризик інфікування людей в несприятливих умовах. Питне водопостачання населення повинно забезпечуватися тільки привізною та фасованою питною водою. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не можна використовувати для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що при підтопленні у ці джерела водопостачання могли потрапити хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів. Важливо налагодити постачання населенню продуктів харчування гарантованої якості. Зокрема забезпечити хлібом, продуктами харчування у вигляді сухих пайків, а також організувати гаряче харчування з використанням пересувних (польових) кухонь, які гарантують якість та безпеку приготовленої їжі. Бажано створити систему громадського харчування на місцях. На потерпілих від повені територіях необхідно організувати та здійснити заходи з дезінфекції та дератизації - для профілактики інфекційних хвороб, розмноження та міграції мишовидних гризунів, як переносників збудників небезпечних інфекцій. Після сходу води з грунтового покриву необхідно:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора